Languages:
  • English
  • English

Ładunki ponadnormatywne

Niewątpliwie ładunki duże, ponadnormatywne wymagają odpowiedniego przewozu. Wykorzystywany jest w tym przypadku transport ponadgabarytowy, który odbywa się zarówno drogą morską, jak i lądową.

Transport ponadgabarytowy

Transport ponadgabarytowy zwany też transportem ponadnormatywnym czy nienormatywnym to transport takich towarów, które przekraczają pewne określone w przepisach normy. Obejmuje on towary, które przekraczają 2,5 m szerokości, 4 m wysokości czy 16,5 m (naczepa)  lub 18,5 m (przyczepa) długości. To również transport ładunków cięższych niż 42 tony. Jest on regulowany prawnie. Aby przewozić takie ładunki, potrzebne są odpowiednie pozwolenia. Organizacja transportu ponadnormatywnego nie jest także zadaniem łatwym. Wymaga dobrej organizacji oraz wybrania właściwych środków transportu i trasy przewozu. Nie zawsze można w tym przypadku wykorzystać jedynie transport lądowy. Często stosuje się tzw. transport mieszany, w tym rzeczny i morski.

Co oferujemy?

Zajmujemy się kompleksowymi rozwiązaniami w zakresie transportu ładunków ponadnormatywnych, ponadgabarytowych i ciężkich. Współpracujemy z szeroko rozumianą branżą budowlaną, metalową, produkcyjną czy przemysłową. Nasi wykwalifikowani pracownicy zajmują się ładunkiem od chwili jego załadunku na wybrany środek transportu do momentu jego dostarczenia do odbiorcy. Współdziałamy tylko z doświadczonymi przewoźnikami, którzy dysponują specjalistycznym sprzętem przeznaczonym do przewozu ładunków ponadnormatywnych. Chętnie też służymy radą. Do naszych obowiązków należy:

Każdy transport ponadgabarytowy jest inny – do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny.

 

Oferujemy kompleksowe rozwiązania w transporcie ładunków ponadnormatywnych, ponadgabarytowych oraz ciężkich m.in. dla branży budowlanej, przemysłowej, metalowej czy produkcyjnej. Zespół naszych wykwalifikowanych specjalistów zajmie się Państwa ładunkiem od momentu załadunku na środek transportu aż do czasu dostawy do odbiorcy. Współpracujemy z przewoźnikami cechującymi się dużym doświadczeniem oraz dysponującymi specjalistycznym sprzętem do przewozu tego typu ładunku.
Niestandardowe wymiary Twojego ładunku wymagają nieszablonowego myślenia. Skontaktuj się z naszymi handlowcami, którzy przygotują dla Ciebie korzystną ofertę.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
X