Languages:
  • English
  • English

Spedycja Morska

Spedycja morska i transport morski

Spedycja morska to organizacja operacji transportowych drogą morską. W ten sposób transportowanych jest aż 70% wszystkich przesyłek i dostaw w obrocie międzynarodowym. Ładunki przewożone mogą być na różnego rodzaju statkach – kontenerowcach, tankowcach, drobnicowcach czy specjalnych statkach-chłodniach. Dlatego spedycja morska to logistyka towarów o zróżnicowanych wymiarach, kubaturze, masie czy nawet strukturze.

spedycja morska
spedycja morska

W ramach naszej spedycji morskiej możemy zaoferować:

  • kompleksowa obsługa logistyczna przesyłek drobnicowych LCL, całokontenerowych FCL czy ładunków ponadgabarytowych,
  • przygotowanie odbioru przesyłek od nadawcy i organizacja frachtu morskiego,
  • obsługa portowa oraz wybranie optymalnej trasy przewozu i odpowiedniego środka transportu,
  • obsługa spedycyjno-celna w portach,
  • konfekcjonowanie,
  • w razie potrzeby organizacja kontroli weterynaryjnej czy fitosanitarnej .

Usługi związane ze spedycją morską wykonujemy od A do Z. Pomagamy w wyborze najlepszych w danej sytuacji rozwiązań, a następnie organizujemy transport i przeładunki towaru. Istotną pozycją w naszej ofercie są też czynności dodatkowe związane z obsługą celną. W spedycji morskiej specjalizujemy się od lat.

Spedycja morska – rodzaje

Spedycja morska jest wciąż bardzo popularna. Wynika to z faktu, że jest zdecydowanie najbardziej opłacalna i to niezależnie od rodzaju przewożonego towaru.

Najważniejsze rodzaje spedycji morskiej to transport pełnokontenerowy FCL (z ang. Full Container Load) oraz transport drobnicowy LCL (z ang. Less Container Load). Przy pomocy statków można na duże odległości przewozić towary, które w inny sposób trudno byłoby przetransportować. Transport FCL wykorzystywany jest do przewożenia ładunków o bardzo dużych rozmiarach. To najpopularniejszy rodzaj transportu morskiego. W ten sposób realizowane są zamówienia o masie kilkunastu ton czy kubaturze kilkudziesięciu metrów sześciennych. Kontener wykorzystuje wówczas jeden nadawca. Jednak droga morską przesyłać można także o wiele mniejsze ładunki. W przypadku transportu LCL wykorzystywana jest tylko część powierzchni ładunkowej i nośności. W efekcie w jednym kontenerze znajdują się przesyłki różnych firm. Transport drobnicowy jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
X