W przypadku transportu ADR mówi się o transporcie towarów niebezpiecznych. Sama nazwa ADR to po prostu nazwa międzynarodowej konwencji w zakresie transportu drogowego towarów i ładunków niebezpiecznych, którą Polska podpisała w roku 1975. Określa ona szczegółowo regulacje przewozu ładunków niebezpiecznych – wymagania w zakresie znakowania pojazdów, opakowań towarów czy przesyłek, kontenerów i cystern. Co więcej, ADR jest umową, która co dwa lata ulega aktualizacji. Odbywa się to w każdym roku nieparzystym.
Transport materiałów niebezpiecznych
Do ładunków niebezpiecznych na mocy ADR zaliczane są materiały i przedmioty, których przewóz jest zabroniony lub jest dozwolony tylko w ściśle określonych warunkach. Umowa wyróżnia 9 klas materiałów niebezpiecznych. Są to m.in. gazy, materiały i przedmioty wybuchowe, materiały ciekłe zapalne, materiały trujące i zakaźne, materiału organiczne, materiały samozapalne, materiały promieniotwórcze czy materiały żrące. Transport ADR jest najtrudniejszy do zorganizowania. Wymaga bowiem specjalistycznych pojazdów i wyposażenia, a także odpowiedniego przeszkolenia.
Co oferujemy?
Zajmujemy się organizacją transportu ADR – krajowego i międzynarodowego. Zapewniany dobór pojazdu odpowiednio do danego rodzaju ładunku. Świadczymy przy tym usługi typu door to door. Transport materiałów niebezpiecznych od lat realizujemy, bazując na dużym doświadczeniu naszego personelu. Posiadamy rozbudowaną flotę wyspecjalizowanych pojazdów i nigdy nie ignorujemy żadnych zasad bezpieczeństwa. Do naszych obowiązków należy:
weryfikacja klasyfikacji materiałów niebezpiecznych,
wyznaczenie sposobu przewozu ADR i określenie warunków transportu,
wybranie odpowiedniego do danego rodzaju ładunku pojazdu,
przygotowanie całościowej dokumentacji wymaganej w danym przypadku.
Stosujemy profesjonalne oznakowanie. Dzięki temu wszyscy uczestnicy ruchu drogowego są poinformowani, jaki rodzaj materiału jest aktualnie przewożony.