Languages:
 • English
 • English

Agencja celna

AGENCJA CELNA

Kompleksowa obsługa celna

Z myślą o obsłudze celnej firm dokonujących obrotu towarowego z państwami Unii Europejskiej jak i poza nią, oraz wychodząc naprzeciw fali zainteresowania problematyką celną związaną z przystąpieniem Polski do UE powołaliśmy w 2004 roku jako Magemar Polska Sp. z o.o. własną Agencję Celną.

Nasi agenci celni legitymując się wieloletnim doświadczeniem z zakresu zagadnień celnych i logistycznych, posiadając rozległą wiedzę dotyczącą unijnych przepisów regulujących międzynarodowy obrót towarowy – służą nią każdej chwili wszystkim zainteresowanym podmiotom gospodarczym. Długotrwała współpraca z Urzędem Celnym, rzetelność dokonywanych zgłoszeń celnych oraz pomoc w rozwiązywaniu złożonych zagadnień celnych dają komfort i zadowolenie firmom, które nam zaufały.

Nasze biura zlokalizowane są blisko placówek Urzędów Celnych na terenie portów w Szczecinie i Gdyni. Mamy w ten sposób bezpośredni wpływ na koordynowanie działań związanych z odprawami celnymi oraz możemy szybko reagować na zgłaszane przez funkcjonariuszy celnych problemy. Służymy fachową radą z zakresu szeroko pojętych spraw celnych, pomagamy wybrać naszym Klientom najkorzystniejsze z punktu widzenia ich potrzeb rozwiązania pojawiające się w międzynarodowym obrocie towarowym.

Na co dzień współpracujemy nie tylko z Izba Celną, ale i z takimi instytucjami jak Wiorin (Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa), Sanepid-em (czyli Portową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną) oraz WIJHARS (czyli Wojewódzką Inspekcją Jakości Handlowej Artykułów Rolno-spożywczych) oraz Portowym Lekarzem Weterynarii.

Potrzebne linki i wnioski znajdą państwo w dziele : Do pobrania. Zapraszamy.

Certyfikat AEO

Jako upoważniony przedsiębiorca AEO jesteśmy w stanie zagwarantować państwu maksimum prostoty i bezpieczeństwa.

Jako największe korzyści płynące z powyższego certyfikatu można wymienić :

 • a. Wcześniejsze monitowanie przez służby o wytypowaniu przesyłek do kontroli oraz priorytetowe traktowanie w ich trakcie,
 • b. Możliwość stosowania uproszczonego obiegu dokumentów pomiędzy podmiotami AEO,
 • c. Skrócenie czasu procedur celnych,
 • d. Obniżenie kosztów dzięki kontroli we wskazanym przez siebie miejscu,
  Wszystkie wymogi, którym musieliśmy sprostać aby uzyskać certyfikat AEO, opłaciły się. Prócz szeregu wyżej wymienionych zalet nade wszystko jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu jeszcze sprawniejszy przepływ towarów.

Deklaracje intrastat

Każdy kto para się handlem wewnątrz unijnym niejednokrotnie zetknął się z obowiązkiem składania comiesięcznej deklaracji INTRATAT. Czasami jak państwo zapewne zauważyli bywa to kłopotliwe i czasochłonne.
Poprzez scedowanie tego obowiązku na naszą agencję celną w zamian otrzymają Państwo:

 • przeniesienie odpowiedzialności za poprawność złożonych deklaracji,
 • pomoc merytoryczną doświadczonych agentów w pełnym zakresie,
 • bezpieczeństwo,
 • kontrolę oraz raport z wykonania usługi,
 • na nas także spoczywa obowiązek terminowego zgłoszenia deklaracji we właściwej jednostce samorządowej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
X